Facebook>


English

PRAGUE BASSOON BAND
Prague Bassoon Band fagotový kvartet

VÁCLAV VONÁŠEK
MARTIN PETRÁK
RADEK DOSTÁL
VÁCLAV FÜRBACH


Fagotový soubor Prague Bassoon Band vznikl v roce 2005 z iniciativy Václava Vonáška, vítěze řady prestižních mezinárodních soutěží (Talent roku 2002 – Praha, IDRS - Melbourne, Lodž). Dalšími členy souboru jsou přední čeští fagotisté téže generace – Martin Petrák, Radek Dostál a Václav Fürbach.Všichni členové jsou absolventy pražské HAMU ve třídě Prof. Františka Hermana a Prof. Jiřího Seidla.

Podnětem ke vzniku souboru byl zájem prezentovat fagot jako nástroj s pozoruhodnými zvukovými, ale i technickými možnostmi, jejichž uplatnění nejlépe vynikne právě v oblasti komorní, respektive sólové. Slovo „Band“ v názvu souboru má několik významů. Především signalizuje variabilní repertoárovou pestrost souboru. Neorientuje se pouze na interpretaci skladeb z oblasti vážné hudby, ale zahrnuje díla a transkripce děl téměř všech slohových období – od baroka a klasicismu přes 20. století, až po skladby lehčího žánru. Počet hráčů lze dle přání a skladeb měnit, od kombinace dvou až po čtyři. Prague Bassoon Band nabízí publiku nový zvukový obzor s pestrým a netradičním repertoárem.

Prague Bassoon Band je na českých i mezinárodních koncertních pódiích vyhledávaným souborem, nejen pro své neobvyklé obsazení a pestrou dramaturgickou nabídkou, ale zejména pro vynikající umělecký přednes všech členů tohoto fagotového kvarteta.