Facebook>


English

HANA BROŽOVÁ  flétna

Hana Brožová

po studiu na Konzervatoři v Praze (prof. František Malotín) a na pražské Akademii múzických umění (prof. Jiří Válek) pokračovala Hana Brožová ve studiu na Conservatoire Supérieur de Musique v Paříži u Claude Lefebvre a na Vysoké hudební škole v Ženevě u Jacquese Zoona. Po dobu studia ve Švýcarsku byla stipendistkou Švýcarské vlády a absolvovala v červnu 2006 získáním Diplôme de Soliste s nejvyšším možným oceněním poroty.

Stala se laureátkou několika soutěží u nás (např. Concertino Praga - 2. cena) i v dalších evropských zemích: Pearl Flute Competition v Londýně (1. cena), European Music Prize 2000 v Hannoveru (1. cena), Concours Européen de Musique ve francouzské Picardii (1. cena), Concours Léopold Bellan v Paříži (1. cena) nebo Concours National du Jeune Flutiste v Paříži (1. cena).

Jako sólistka se představila s českými a zahraničními orchestry mezi které patří Radio Philharmony Hannover, Komorní sólisté Bratislava, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Plzeňská filharmonie, Moravská Filharmonie Olomouc, Pardubická komorní filharmonie, Filharmonie Hradec Králové a další…

V letech 2001-2006 spolupracovala s orchestry  Orchestre Symphonique de Mulhouse, l´Ensemble Orchestral de Paris a Orchestre de Chambre de Lausanne.

Hana Brožová se intenzivně věnuje komorním projektům zaměřený na repertoár pro flétnu, harfu a smyčcové nástroje, ve kterých spolupracuje s vynikající harfenistkou Janou Bouškovou, houslistou Romanem Patočkou, violoncellistkou Simonou Hečovou, violistou Pavlem Hořejším a dalšími předními českými umělci.

Hana Brožová je od prosince 2003 soloflétnistkou Symfonického orchestru hl.m.Prahy FOK.

Hana Brožová hraje na grenadillovou příčnou flétnu amerického výrobce firmy Abell.