Facebook>


English

Ivan Klánský – klavír & Prague Philharmonia Wind Quintet
19.6. 2018, 19.30 hod
Velký sál, Novoměstská radnice, Karlovo nám.23, Praha 2


Komorní koncert u příležitosti oslav 70.narozenin Ivana Klánského.


Spolupráce Ivana Klánského s Prague Philharmonia Wind Quintet byla započata v době založení tohoto dechového tělesa, v roce 2007. V následujících letech se s úspěchem společně představili na českých i zahraničních pódiích. Na pražském koncertě 19. června, u příležitosti oslav 70. narozenin Ivana Klánského, se posluchačům představí ve stěžejním repertoáru pro toto komorní seskupení, v kompozicích Ludwiga van Beethovena a Francoise Poulence. V podání Ivana Klánského zazní na úvod večera „Chromatická sonáta a fuga d moll“ Johanna Sebastiana Bacha, Prague Philharmonia Wind Quintet se představí publiku samostatně ve skladbě „Trois piéces bréves“ Jacquese Iberta.


Ivan Klánský patří po právu mezi nejlepší české klavíristy s mezinárodním renomé jako sólista, komorní hráč a významný pedagog. Ivan Klánský je předsedou Společnosti Fryderyka Chopina a prezidentem Mezinárodního Chopinova festivalu v Mariánských Lázních, profesorem a vedoucím katedry klávesových nástrojů hudební fakulty AMU a profesorem na Konzervatoři v Luzernu.


Prague Philharmonia Wind Quintet byl založen v roce 2007 z podnětu sólistů dechové sekce orchestru PKF - Prague Philharmonia. Členové tělesa jsou laureáty národních i mezinárodních interpretačních soutěží. Působí také jako přední hráči v mnoha dalších komorních a symfonických tělesech (Česká filharmonie, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Národní divadlo, Baborák Ensemble, Česká Sinfonietta atd.).


Koncert se uskuteční za podpory městské části Prahy 2.Pořadatel koncertu, kontakt:

Bohemian Artists concert agency
Monika Fürbach Boušková
tel: 777 578 384

vstupenky on-line předprodej: www.vstupenka.net
rezervace: bouskova@bohemianartists.cz